Лали и Еухе
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дон Жуан

5 posters

Go down

Дон Жуан Empty Дон Жуан

Пишување by Lozanoska Саб Фед 27, 2010 9:52 pm

Don Juan y su Bella Dama - Дон Жуан и неговата убава дама
Број на епизоди: 242
Земја на потекло: Аргентина
Година на прикажување: 2008/9

Синопсис:

Жуан е композитор и секоја жена за него е нова мелодија. Тој е непоправлив заводник, и потребата да ги одведе во кревет за да го открие нивниот внатрешен ритам е силна колку и неговиот интегритет. Вистината е дека ужасно се плаши од какво било врска која може да и наштети на неговата слобода. Хосе е екстровертна девојка, едноставна и добродушна. Таа е верна. Почнала да работи уште како многу млада. Работи многу и не е подготвена да се откаже од својата економска независност за ништо. Врската со нејзиното момче е мирна, за разлика од бракот на нејзините родители кои постојано се пред развод. Франко, момчето на Хосе е од Чиле. Има 7-годишен син и сам се грижи за него откога се доселиле од Чиле пред пет години. На сите им кажува дека е вдовец, но всушност, го киднапирал својот син. Неговата гаража за поправки на автомобили е параван за неговата вистинска работа - расклопување на украдени автомобили.

И кога се чини дека Жуан вечно ќе биде ерген, неговиот живот се менува од корен кога ќе ја запознае Хосе. Се вљубува во неа на прв поглед, небрусен дијамант, имуна на неговите тактики за заведување. Тој треба да ја трансформира оваа груба девојка во дама која ќе се грижи за неговата баба, авантура која ќе ги смени обајцата. Вистинската љубов која ја претставуа Хосе кај него буди потреба да стане подобар човек. Хосе го открива својот креативен потенцијал со Жуан, и неговата спсобност да се трансформира. Станува жена која е сигурна во себе, повеќе не прифаќа емоционални уцени од нејзиното момче и одбива да ги почитува нормите наметнати од нејзинот татко. Жуан и Хосе набргу ќе откријат дека кога ќе најдеш љубов не си стигнал до крајот на патот, туку на почетокот. Потребно им е да стават крај на приказните од минатото и да создадат нешто заедно.Дон Жуан 1_6Дон Жуан _donjuanysubelladama2
Lozanoska
Lozanoska
Baby Junior

Број на мислења : 78
Пари$ : 185
Репутација : 0
Join date : 2010-02-27

Вратете се на почетокот Go down

Дон Жуан Empty Re: Дон Жуан

Пишување by Miss Tete* Нед Фед 28, 2010 12:45 am

значи дефинитивно глупа серија, а синхронизацијата ја прави уште поглупа!
Miss Tete*
Miss Tete*
Admin

Број на мислења : 93
Пари$ : 15179
Репутација : 0
Join date : 2010-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Дон Жуан Empty Re: Дон Жуан

Пишување by Jana*Suarez Нед Фед 28, 2010 6:13 pm

Miss Tete* напиша:значи дефинитивно глупа серија, а синхронизацијата ја прави уште поглупа!
Jana*Suarez
Jana*Suarez
Baby Junior

Број на мислења : 76
Пари$ : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-27
Age : 28

Вратете се на почетокот Go down

Дон Жуан Empty Re: Дон Жуан

Пишување by Thea* Нед Фед 28, 2010 8:19 pm

Точно така! Се сложувам со Софи и Јана!
Thea*
Thea*
Admin

Број на мислења : 177
Пари$ : 15535
Репутација : 1
Join date : 2010-02-26
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Дон Жуан Empty Re: Дон Жуан

Пишување by An4i Нед Фед 28, 2010 10:52 pm

И јас се согласувам!
An4i
An4i
Moderator

Број на мислења : 157
Пари$ : 5308
Репутација : 2
Join date : 2010-02-27
Age : 26
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дон Жуан Empty Re: Дон Жуан

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот